Přihlášení:    Zapamatovat si mě

Registrace / Nové heslo

Chris Sadler

Chris Sadler

Hodnocení

Počet zobrazení dnes: 4
Počet zobrazení celkem: 59650

Hodnoceno: 83x
iDJ rank: 0,6

Celkové umístění v žebříčku: 34

Datum registrace: 28.04.2008
Naposledy online: 20.05.2015 v 17:37:38


Kontakt

ICQ: Neni
Telefon: Kontaktni udaje na webu
URL: www
Okres: Praha
Pohlaví: Muž


Videa

Adresa tohoto profilu


Embed kód přehrávače

Chceš si vložit idj.cz player do svých stránek? Stačí zkopírovat tento kód!


Spříznění DJs

Misa Salacova Misa Salacova
28.04.2008

Madman Madman
28.04.2008

Tripmain Tripmain
28.04.2008

nuff nuff
28.04.2008

Michal Poliak Michal Poliak
28.04.2008

D|Safo D|Safo
28.04.2008

Martin Streed Martin Streed
28.04.2008

SPIRIT SPIRIT
28.04.2008

Bela En Bela En
28.04.2008

danny may danny may
28.04.2008

Elite Elite
28.04.2008

LAFAYETTE LAFAYETTE
28.04.2008
Přátelé

Djeda lebeda Djeda lebeda
28.04.2008
Tagy-Textace

houseGalerie

Chris Sadler Biografie

(English bio can be found on my official website)

Chris je původem z Nottinghamu. Poprvé se setkal s taneční hudbou při pravidelných návštěvách klubu Cream a Atomic Jamu ve Velké Británii a zanedlouho si přinesl pár levných gramofonu a mixážní pult a pokud zrovna nebyl v klubu, piloval v ložnici svůj DJing.

Poprvé veřejně vystoupil v Liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě si na své konto připsal příležitostné účinkování na parties, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. V té době začal provozovat malé, ale populární páteční party Recycle v průmyslovém prostoru nad Wolverhamptonskou hospodou.

Chris live @ PardubiceV roce 1996, když ukončil studia na univerzitě s vyznamenáním v oboru biomedicíny, se Chris odstěhoval do Prahy, aby poznal místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem. Během prvních několika měsíců v Praze chodil od klubu ke klubu a nabízel své demo nahrávky, což melo za výsledek pravidelné osmihodinové sety v klubu Újezd na gramofonech a pultu, které si musel obstarat sám. Po pár měsících přinesla tvrdá práce ovoce - agentura Lighthouse ho požádala o účast na prestižních akcích, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.

Na počátku roku 1997 se Chris dal dohromady s promotérem Klubu X Nigelem Demonem a začal spolupořádat a hrát na pravidelných sobotních akcích v klubu opět pod názvem Recycle. Party zaznamenala již od prvního uskutečnění nečekaný úspěch a Chris tam každou sobotu hrál spolu s nejlepšími českými DJs až do roku 1998, kdy byl klub uzavřen. Během té doby se Chrisovo jméno začalo čím dál tím častěji objevovat na plakátech největších a nejlepších parties v Praze. Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale, Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size.

Mezitím se Chrisova pověst rozšířila i mimo Prahu a začaly přicházet nabídky z celé země. Chris tak najezdil tisíce kilometru napříč Českou Republikou a hrál téměř ve všech větších a také v mnoha menších městech.

Ke konci roku 1997 převzal Chris pražskou pobočku bookingové agentury dy-na-mix, která byla ve Velké Británii pod vedením legendárního Eddie Richardse vůbec první bookingová agentura pro DJs. Během svého působení v dy-na-mixu dovezl Chris do České Republiky mnoho britských undergroundových hrdinu, jako byli Charles Webster, Nathan Coles, Phil Perry, Eddie Richards, Malcolm Duffy, D.I.Y. a Richard Sen.

V roce 1998 nejlepší pražský klub Roxy, Mecca a světoznámá Radost FX jej začali pravidelně bookovat na své parties; dále hrál po celé republice a začal hrát i v zahraničí - v Německu, Rakousku a na Slovensku - na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold, Derrick May a C.J. Bolland. Dále také experimentoval jako promotér a na jednorázové vyprodané akci v Praze dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera. Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii českého tanečního scény. Tuto noc nedávno popsal slavný Anglický časopis Mixmag jako "epicentrum zdravé funky house scény" v České Republice.

V roce 1999, Chris poprvé začínal produkovat vlastní hudbu. Výsledek bylo „Take This" na C.D. Trans-Atlantic Sessions. V Roce 2000 bylo vydáno jeho skladbu „Come" a pak „2 Fukt 2 Funk" na Beeswax Records, což podobně jako jeho oficiální mix C.D. na labelu Next Era, vyprodal všechny kopie. Samozřejmě nebylo to naposled co Chris byl ve studiu a dále skládá tracky a remixy pro různé labely a kompilace. Pravděpodobně největší úspěch zaznamenala jeho skladba „Attack Of The Grok", která byla podepsána u proslulého labelu Ericka Morilla – Subliminal Records, a teď čeká na oficiální vydání.

Za ty léta, si Chris upevnil svou pozici nenahraditelné součásti české taneční scény, hrál pravidelně více než 100 bookingů ročně a na akcích s účastí až 30 000 lidí. Výsledky několika anket jsou důkazy o jeho popularitě: v roce 1999 Chris byl zvolen mezi 3 nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v 2000 čtvrtý místo Czech Dance Music Awards a v 2003 druhý místo v anketa DJ Of The Year na stránkách Technisco.cz. Právě v Czech Dance Music Awards se Chris umístí každý rok v top 10 už od založení této anktey. Mezi výjimečné momenty v jeho kariéře patří hraní v mrakodrapu v Tokiu, na festivalu na pláži v Chorvatsku, na Mayday Polsko a třikrát na Creamfields ČR nebo s umělcema jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.

Chris taky má za sebou zkušenosti v moderování na radiu Fajn, Vox, Kiss a Radia 1 a současně spolumoderuje čtvrteční taneční show na Fun One Station, která se vysílá přes kabelovou televizi nebo internet.

Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní vetší zájem než kdykoli předtím.


Diskografie:

Dream Masakr Vol. 1 mixed by DJ Chris Sadler (Dreamedia)
Chris Sadler presents Citrax - "Take This" (na kompilaci Trans-Atlantic Sessions) (Wax)
Chris Sadler presents Citrax - "Come" (Wax 12")
House Party Vol. 14 mixed by DJ Chris Sadler (Next Era)
Rock Scissors Paper - "Father (Stephunk and Chris Sadler remix)" (na kompilaci Hot Connection a na kompilaci Radost Classics) (Wax)
Chris Sadler presents Citrax - "Rising Sun" (na kompilaci Global Connection) (Wax)
Chris Sadler presents Citrax - "2 Fukt 2 Funk" (Beeswax 12")
Chris Sadler - "5 Miles High" (na kompilaci Log In To The World) (Wax)
Chris Sadler - "The Prophecy" (Promo)
Chris Sadler - "V’s Theme" (na kompilaci Unity presents Feel 3)
Begin Of The End - "Fuckin’ Control (Chris Sadler’s Control Freeq Remix)" (Feel The Beat 12")
Blow - "Catch The Light (Chris Sadler Remix)" (U Merkura 12")
Chris Sadler - "Attack Of The Grok" (Subliminal Records)
Perez O’Neal – "How 2 Continue (Chris Sadler Remix)" (Sound Factory)
Chris Sadler - "Attack Of The Bass" (na kompilaci Reflection)
100°C - "Under The Lamp (Chris Sadler Extended Club Mix)" (Indies Records)
Chris Sadler - Go Wiggle (Original Mix) (Promo)
Chris Sadler - Go Wiggle (Club Mix) (Promo)
Tommy Rogers & Peet - Get In The Flow (Chris Sadler Remix)
Marcus Cooper - Free Summer (Chris Sadler Remix) (FS Records)
Adriane Craft - Won't Understand (Chris Sadler Radio Mix) (Promo)
Chris Sadler - Little X (Percussion Records)
Chris Sadler - Porn Monkey (Purple Edge)
Chris Sadler - Take It Shake It (MOSP Records)
Chris Sadler - Take It Shake It (Dub) (MOSP Records)
Chris Sadler - Brassed Off (MOSP Records)
DJ Neo feat. Martina Balogova - Just Another Crack (Chris Sadler Remix) (LNG Music)
Chris Sadler - All I Want To Do (One Way Records)
Chris Sadler - Hypnotized (MOSP Records)
Tonya Graves - Megastar (Chris Sadler Club Mix) (Supraphon)
Chris Sadler - Fiddling With My Filter (One Way Records)
Chris Sadler - Suzi (Promo)
DJ Neo feat. D'Lova - Facebook Lover (Chris Sadler Remix) (Music Madness / Kontor)
Chris Sadler - Get Up To Get Down (Inwama Records)
Chris Sadler - 2 Fukt 2 Funk 2012 (MOSP Records)
Dymytry - Media (Chris Sadler Remix) (Metalgate)
Chris Sadler - "Aghori" (MOSP Records)
Chris Sadler - "Quasi" (Inwama Records)

Diskuse

Peter Squ Peter Squ
01.04.2012 v 18:34:12

http://soundcloud.com/chris-sadler/metallica-enter-sandman-chris-sadler-remix

Dobre ty!

LeGeNd Dj LeGeNd Dj
05.02.2012 v 18:29:41

Jsem tu nový, ale tvá "vaše" tvorba je pro mne vzor hudby jaká by v Čechách měla být.... Budu rád když si poslechneš "poslechnete" mojí tvorbu, jsem pouze amatér a tady jsem jen kvůli tomu abych od dokonalejších dostal ty správné rady.... Moc si vás "tebe" vážím.

Michael Vobrazek Michael Vobrazek
31.01.2012 v 11:18:37

skvele vystavene sety
 rave.cz | idj.cz | musiclist.cz | finlist.cz