Přihlášení:    Zapamatovat si mě

Registrace / Nové heslo

Felixus

Felixus

Hodnocení

Počet zobrazení dnes: 3
Počet zobrazení celkem: 17689

Hodnoceno: 4x
iDJ rank: 0

Celkové umístění v žebříčku: 883

Datum registrace: 28.04.2008
Naposledy online: 26.10.2011 v 05:50:35


Aktuality

23.05.2011 - Veškeré mé novinky
lze nalézt na www.djfelixus.com.

15.02.2011 - Spuštěn nový web
Snad se ty desítky hodin práce vyplatili. Máte možnost podívat se na nový web tak, jak jsem si ho vždycky představoval. Na řadu proto přichází propojení s facebookem, twitterem, youtube a do budoucna i s dalšími sociálními sítěmi. Vzhledem k tomu, že se snažím rozjíždět rádiové show po celém světě, stránky jsou proto plně ve dvou jazycích - čeština/angličtina. Rozepisovat jakými všemi změnami stránky prošly by bylo zdlouhavé, proto ten kdo chce, ať si změny zjistí sám. Nechť se vám na nových stránkách líbí a všem mým fanouškům ale i ostatním čtenářům přeji příjemný den!

17.04.2010 - Live @ DC Admiral 16.04.2010 - Finlandia Party
Opět je na webu k dispozici můj další nový Live set. Tentokrát z páteční noci z klubu DC Admiral Chomutov. Set s názvem "Live @ DC Admiral 16.04.2010 - Finlandia Party" můžete nalézt v sekci Discography.Kontakt

ICQ:
Telefon: +420 728 713 970
URL: www
Okres: Chomutov
Pohlaví: Muž


Videa

Adresa tohoto profilu


Embed kód přehrávače

Chceš si vložit idj.cz player do svých stránek? Stačí zkopírovat tento kód!


Spříznění DJs

Nirthy Nirthy
28.04.2008

Chris Sadler Chris Sadler
28.04.2008

Elite Elite
28.04.2008

LaddyM LaddyM
28.04.2008

LWQ LWQ
28.04.2008

Mike Sarkozi Mike Sarkozi
28.04.2008
Přátelé

FREEDJ FREEDJ
27.02.2009
Tagy-Textace

cdj club commercial dirty dj djfelixus electro felixus fidget freedj funky house chomutov jirkov mix mixer pioneer progressive turntableGalerie

Live at DC Admiral Live at DC Admiral--================ THE PROPHECY HAS JUST BEGUN ===============--

OFFICIAL & INTERNATIONAL WEBSITE: http://www.djfelixus.cz

SUPPORTED FREEDJ.CZ PROJECT: http://www.freedj.cz
ČESKY
Felixus, to je DJ, producent a redaktor v jedné osobě. Sám o sobě tvrdí: "DJing je pro mne nekonečný životní styl, pro který bych byl ochoten zemřít. Nechci lidem jen pouštět hudbu, ale chci jim dát něco víc jakýmkoliv jiným způsobem."

Potvrzuje to i fakt, že za svou krátkou působnost neustále dokazuje svou prací, že přibližování DJingu posluchačům, čtenářům nebo účastníkům na jeho tanečních akcích je jeden z kroků správným směřem. Nerad se proto nechává zařazovat do skupiny mezi většinové DJe, protože cítí, že každý performer by měl být jedinečný a nenahraditelný. V jeho případě se jedná o nepochyně pečlivou práci, zejména co se týče hudby a psaní článků s podrobnou analýzou podstaty a smyslu DJingu. To opět ukazuje, že patří mezi ty, kteří DJing neberou jen jako práci a občasnou zábavu, ale skutečně jako životní styl.

Felixus (skutečným jménem Jiří Stádník), se narodil 10. října 1985 v Mostě, v České republice. Již v letech 1992-93 je uchvácen dobovou taneční hudbou, kterou vydržel poslouchat hodiny. Navzdory tak nízkému věku, i přesto objevuje možnost míchání hudby pomocí dvou kazetových přehrávačů a mikrofonu, které jeho otec vlastnil. Píše se rok 1999 a neuvěřitelná láska k hudbě i zvuku ho přivádí na závěrečnou školní akademii, kde má možnost toho večera být zvukařem celého představení.

Náznaky pro jeho budoucí kariéru v předchozích letech jsou dovršeny v roce 2004, kdy společně s dlouholetým kamarádem Petrem Bartákem, zakládají legendární tři po sobě jdoucí letní párty v hotelu Špejchar, ve Vtelně u Mostu, jež v místní vesničce vyvolaly velmi kladný ohlas. Je to první impulz, který předznamenává jeho budoucí životní styl, pro který se rozhoduje obětovat vše. Kupuje techniku a neúnavně trénuje praktiky mixování. V roce 2006 ho pracovní příležitosti přivádějí do městečka Chomutov, kam se na podzim roku 2007 stěhuje a upevňuje si tak svou samostatnost.

Počátek roku 2008 přináší zvrat ve formě objevení nekomerčního typu hudby, která pro něj v jeho setech přináší větší svobodu a dokonalejší ztvárnění nálad. Téhož roku zakládá internetový projekt první svého druhu na světě pro svobodné DJe - FREEDJ.CZ. Web má za účel seznámit širokou veřejnost i DJe s eliminací extrémních komerčních vlivů při hraní nebo rozlišování DJů podle jejich techniky, kterou vlastní. Lze zde nalézt také plno nejrůznějších článků, rad a názorů. Koncem roku 2008 začíná s vlastní produkcí hudby, jež přinesla ještě tentýž rok plod ve formě club-housového tracku s názvem "The Trumpet Ignition" se zvučnými trumpetovými samply a chytlavého tanečního soundu. Do budoucna se tak můžeme těšit na další club-housové tracky společně s dávkou electro housu.

Neuvěřitelně dlouhá cesta za snem a smyslem života zdaleka není u konce a ve velmi brzké době se u tohoto talentovaného DJe a producenta jistě dočkáme nových pokroků.


Důležité mezníky v jeho kariéře
* 2004 - první menší párty ve vesnici Vtelno u Mostu
* 2007 - přechází z DVS systému hraní na klasické vinyly a pečlivě se věnuje tréninku
* 2008 - založení projektu a serveru freedj.cz
* 2008 - první větší párty v klubu Unico Me v Teplicích
* 2008 - stává se na pár měsíců jedním z rezidentů klubu Sklep Chomutov
* 2009 - přizván jako host do únorové Meccamix Show v klubu Tip Chomutov
* 2009 - zůčastňuje se soutěže DJ Masters 2009 v Music City Praha, kde nakonec nepostupuje
* 2009 - stává se na pár měsíců jedním z rezidentů klubu Trend Chomutov
* 2009 - přechází výhradně na hraní z profesionálních CD přehrávačů a definitivně se tak loučí s vinyly
* 2009 - ke konci roku zaskakuje na některé termíny v klubu Admiral Chomutov
* 2010 - na začátku roku je oficiálně jmenován do role rezidenta klubu Admiral Chomutov
* 2010 - od června pomáhá koprodukčně zajišťovat v jeho domovském klubu produkci a výrobů posterů na akce

Reference
* Music City, Praha (DJ Masters '09)
* Music Club 77, Praha
* Unico ME Club, Teplice
* DC Admiral, Chomutov
* TIP Club, Chomutov
* Trend Club, Chomutov
* Sklep Club, Chomutov
* Etage Music Club, Chomutov
* SAP Club, Klášterec nad Ohří
* Disco Laguna, Kadaň
* Disco Repre, Most
* Hotel Špejchar, Most
* Penzion a restaurace Bořeň, Teplice
* Sporťák, Jirkov

Vystupoval po boku
* Chris Sadler
* Lafayette
* E-lite
* Neo
* Kaos Boys (Uwa & Lucaso)
* Macio
* Nirthy
* O.JeyBee
* Mia
* Sámer Issa
* Angel, En.Dru, Mike, Zed...

Hudební styly
* commercial electro/club/funky house
* dirty electro house, electroclash (filthy beats)ENGLISH
Felixus - the DJ, producer and editor in one person. He says about himself: "For me, DJing is never-ending life style which I would die for. Don't want just to play music for people. I want to give them something more in the any other way."

He proves this by sharing a DJ work with listeners, readers or with the audience at dance parties. It is undoubtedly a step into a right way. That is why, He does not want to be ranked as an ordinary DJ as He feels, each one of performers should be unique and irreplaceable. It is about thoughtful work in his case, especially about the music and also full-scaled analysis of DJing itself. That proves again He belongs into group of DJs which does not feel the DJing just like a fun or hobby but as the truly life style.

Felixus (Jiri Stadnik) was born 10th October 1985 in Most, Czech Republic. He has been enraptured by contemporary dance music in 1992-93. In spite of his low age, He is discovering a posibility to mix the music by using two tape-recorders and a microphone. This equipment was owned by his father for non-DJing use. He just keeps loving the music and sound since 1999, what brings up an opportunity to become a sound engineer of one-night final school representation academy saying goodbye to elementary school he has been visiting.

Tip-off on his future career in past years is accomplished in 2004 while promotes (with the best friend Petr Bartak) the legendary three summer parties in Spejchar hotel, located in Vtelno - Most (CZ), which they were very successful. This is the first impulse prefiguring His future life style. He would sacrifice everything for. He buys sound devices and much practising the music mixing. Moving to Chomutov in 2006 is the only way to be really independent.

Discovering of non-commercial music early 2008 makes his sets much moody and even much professional. FREEDJ - The project for independent DJs has been created by himself same year and this is world's first and the only one of its kind. This website includes many articles, tips & tricks and opinions. The project's intention is commercial influences to be eliminated and to make a difference between each DJ sorted by sound equipment they use, to be stopped.

Starting with his own music production at the end of 2008 brings up a product - club-house track called "The Trumpet Ignition" with lots of trumpet samples and dancing vibes. We can expect more similar tracks, like club-house or electro house from him.

It has been incredibly long journey (and still carry on) to chase a dream and life style. But this journey has not been finished yet. We can expect this talented DJ and producer being surprise us in future.


Important checkpoints in his career
* 2004 - first small party in Vtelno at Most (CZ)
* 2007 - switched from DVS to classic turntables & vinyls and keeps training
* 2008 - project & server freedj.cz has been founded
* 2008 - first bigger party at Unico Me club (Teplice, CZ)
* 2008 - one of the residents at Sklep Club Chomutov (CZ) for a couple of months
* 2009 - invitation to Meccamix Show at Tip Club Chomutov (CZ)
* 2009 - competition called DJ Masters 2009 at Music City (Prague, CZ) - no cede in the competition
* 2009 - one of the residents at Trend Club Chomutov (CZ) for a couple of months
* 2009 - switched from turntables to professional CD players and says goodbye to vinyls
* 2009 - at the end of the year he subs in v Admiral Club Chomutov (CZ)
* 2010 - official resident of Admiral Club Chomutov (CZ)
* 2010 - co-producer in his home club & poster creator since june

References
* Music City, Praha (DJ Masters '09)
* Music Club 77, Praha
* Unico ME Club, Teplice
* DC Admiral, Chomutov
* TIP Club, Chomutov
* Trend Club, Chomutov
* Sklep Club, Chomutov
* Etage Music Club, Chomutov
* SAP Club, Klášterec nad Ohří
* Disco Laguna, Kadaň
* Disco Repre, Most
* Hotel Špejchar, Most
* Penzion a restaurace Bořeň, Teplice
* Sporťák, Jirkov

Performed with
* Chris Sadler
* Lafayette
* E-lite
* Neo
* Kaos Boys (Uwa & Lucaso)
* Macio
* Nirthy
* O.JeyBee
* Mia
* Sámer Issa
* Angel, En.Dru, Mike, Zed...

Music Genre
* commercial electro/club/funky house
* dirty electro house, electroclash (filthy beats)Diskuse

Felixus Felixus
20.08.2009 v 11:36:13

Díky, taky máš ode mě za 7. ;)

Marshal Marshal
20.08.2009 v 11:13:49

čauky maš dobre setiky a taky dobře udělanou stranku takže ti davam za 7 chlape .

Nirthy Nirthy
07.04.2009 v 20:44:54

Dobrej track!! :)
 rave.cz | idj.cz | musiclist.cz | finlist.cz