Přihlášení:    Zapamatovat si mě

Registrace / Nové heslo

Markus Mai

Markus Mai

Hodnocení

Počet zobrazení dnes: 3
Počet zobrazení celkem: 6332

Hodnoceno: 1x
iDJ rank: 0

Celkové umístění v žebříčku: 1800

Datum registrace: 08.12.2008
Naposledy online: 14.07.2012 v 21:45:52


Kontakt

ICQ:
Telefon:
URL: www
Okres: Olomouc
Pohlaví: MužAdresa tohoto profilu


Embed kód přehrávače

Chceš si vložit idj.cz player do svých stránek? Stačí zkopírovat tento kód!


Spříznění DJs

Dolvich Dolvich
06.10.2010

R3PLAY parties R3PLAY parties
31.08.2011

Adraw Adraw
13.04.2009

JohnNek JohnNek
26.03.2010

VELVET R3VOLUTION 19.-20.11.2010 VELVET R3VOLUTION 19.-20.11.2010
11.10.2009
Tagy-Textace

progressive house & trance


Akce

Žádné akce...


Galerie

CZ vs SVK vol 5 Techmusic Party Roxyclub Trebic CZ vs SVK vol 2Markus Mai – DJ, ale dnes především aktivní producent pocházející z Litovle u Olomouce, pohybující se na stylovém rozhraní progressive – trance - house. Začínal hrávat, stejně jako většina, na obyčejné diskotéce, kde postupně objevoval kouzlo ovládání davu hudbou. Tento způsob pouštění ho však rázem přestal bavit, když poprvé uviděl mixovat známé na gramofonech (1994). Jak sám tvrdí, rázem se dostal do jiné sféry, najednou to nebylo fádní pouštění jedné skladby za druhou. Bylo to něco víc.

Už v té době ho začala zajímat problematika skládání, ale narážel na problémy typu odkud vlastně začít nebo s kým se poradit. Přesto s kamarádem postupně objevovali a zkoušeli možnosti prvního hudební software - FastTracker. Po určitém útlumu v období vojny však věci nabraly rychlý spád. První PC a první začátky s opravdovým hudebním SW - Acid Pro a SoundForge. Ale ani u této kombinace, kde se jen vkládaly předem hotové smyčky dlouho nevydržel – “Stále tam přetrvával pocit, že to co dělám není opravdu moje. Zkoušel jsem dlouho různé hudební programy, až přišel opravdový BOOM v podobě Fruityloops. Beznadějně jsem tomu propadl a zůstal věrný až dodnes. Je to rychlý,velmi jednoduchý program s mnoha možnostmi.” říká Jiří.

Před několika lety se seznámil s DJ Tintinem, který mu hodně pomohl a naučil ho hrát na gramofonech. Chvíli na to si samozřejmě pořídil vlastní aparát a začal doma cvičit. Párkrát si zahrál na malých, spíše privátních akcích, ale jelikož ho stále cosi táhlo spíše k vlastní produkci, po nějakém čase gramofony prodal a začal si raději budovat malé domácí studio.
“Jak jsem už řekl, začátky v každé fázi produkování byly krušné. Vždy mi však velmi dobře posloužil internet a služba GoogleSvými radami mi moc pomohli i Honza Kalafut či Thomas Coastline.”

V té době už na svět vylezlo pár hotových skladeb,které ovšem z dnešního pohledu za moc nestály. Zásadnější zlom přišel v okamžiku, kdy se právě jeho přátelé TinTin a Wicc rozhodli založit vlastní net-label Geckosound a právě Markuse požádali o spolupráci – hotovou skladbu pro prezentaci labelu. Skladba Taormina, kterou složili společně se svým dlouholetým kolegou Akim se zástupcům portálů zalíbila a label Geckosound tímto byl úspěšně založen. Aki s Makusem vzápětí předkládají další společný track, pojmenovaný Vanilla, kdy je tento příjemný počin s trance nádechem vydán začátkem roku 2006 jako první skladba labelu. Poté následovala ryze chilloutová věc s lámanými beaty pod názvem 4Steps a další skladby jako Red Sofa (rovněž v remixu od nadané dvojice Crossryders) či Balsam čekají na vydání.

Pokud jde o samotné hraní, tak jej v současné době nejvíce zajímá forma Live-Actu. Kombinace Abletonu a kontrolerů mu dává pocit, že víc zasahuje do hudby a dávám ze sebe víc lidem. Samozřejmě neodsuzuje ani hraní z gramců, CD a podobně. “Myslím, že vždy jde o výsledek - je vlastně jedno jak to uděláte, důležité je bavit lidi.” Zatím asi nejlepší hraní tímto způsobem si užil opět s kolegou Akim na Techmusic Party v Třebíči, kde byl celý set protkán jen jejich vlastní produkcí. A sledovat reakce lidí na vaše vlastní skladby je opravdu nádherný požitek. Mimo hraní na akcích je Markus už téměř rezidentem na Techmusic radiu, kde si zahrál už v 5-ti úspěšných pokračováních akce CZ vs SVK a zároveň k těmto akcím vytvořil i úvodní znělky.

Hudba je pro něj zkrátka vším.”Nedokážu si život bez ní představit. Beru muziku víc než jen svého koníčka.“

Diskuse

Prema van Smuuf Prema van Smuuf
17.10.2011 v 10:38:34

Jó, to jsem byl taky dost šokovaný, když ho tam můj kind-of vzor zahrál.. :D .. Dík :)

Prema van Smuuf Prema van Smuuf
15.10.2011 v 16:00:51

Tyvole.. ten tvůj Unique má hodně dobrý zvuk ;)

mAd Mike mAd Mike
07.10.2009 v 22:43:38

ahoydikes za add, nech sa Ti dari :)
 rave.cz | idj.cz | musiclist.cz | finlist.cz